So Seventies! So Latika!
March 6, 2010
Ik leef graag met mijn neus richting de toekomst: daar moeten we immers ons geluk waarmaken, maar het kan geen kwaad om zo af en toe even over je schouder naar het verleden te kijken en te glimlachen. Dat doe ik als een vriendin van mij met haar dochtertje langskomt. Het peutertje wandelt dan vrolijk rond in de meest schattige, retro jurkjes met lieve gehaakte ensembles erop.
Waar dit lieve meisje die jurkjes vandaan heeft? Van dezelfde plek als ik een lief babymutsje voor mijn buikbaby vandaan heb: van haar moeder! Want, haar moeder is de ontwerpster en eigenaresse van Latika. Niet alleen mutsjes en jurkjes ontwerpt zij, maar ook lakentjes, bedspreien, broekjes, sjaals en er komt steeds meer bij.
Alle producten worden gemaakt van gerecyclede kwaliteitsstoffen, met de voorkeur voor retro jaren ‘70 designs. De stoffen uit die tijd hebben, ook al zou hun leeftijd dat niet doen vermoeden, vaak een veel betere kwaliteit dan de stoffen die tegenwoordig in massaproductie van de band rollen. Vaak worden de stoffen wel gecombineerd met moderne stoffen zodat er geen afbreuk gedaan wordt aan draagcomfort voor de kleine kindertjes en dus zit er bij de mutsjes bijvoorbeeld een zachte binnenvoering.
En natuurlijk doet Latika er alles aan om zo duurzaam mogelijk te produceren. Transport vindt zoveel mogelijk plaats met de fiets of superzuinig auto, er wordt gewassen met eco-wasmiddel en het atelier waarin gewerkt wordt, wordt verwarmd door middel van zonnepanelen. Kijk… als alle producenten van hippe babykleding en accessoires zo zouden werken, dan zou de wereld er stukken op vooruit gaan!







Leave a Comment
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
TrackBack URL | RSS feed for comments on this post.